Wielkanoc – prezent na ostatnią chwilę

Zostało zaledwie kilka dni do Wielkanocy, a prezenty jeszcze niegotowe? Z nami bez problemu znajdziesz doskonały prezent na Wielkanoc dla bliskiej osoby. Najlepiej zawsze sprawdzą się książki, a szczególnie wydawnicze nowości bądź wznowienia w wiosennym klimacie, które doskonale wpiszą się w atmosferę słonecznych dni. Malownicze opowieści Cukiernia pod Amorem, Córka, Villette, Trzynasta opowieść czy opowiadania Wszystko dobrze. Te propozycje będą doskonałym rozwiązaniem.

 

Cukiernia pod Amorem – Małgorzata Adamczyk-Gutowska

To pięknie wydane wznowienie opowieści Adamczyk-Gutowskiej. Autorka przedstawia historię kobiet, ich wielkich i małych decyzji, namiętności. Motyw wykopalisk z tajemnicą rodzinną w tle oraz przepowiednia nadają tej opowieści wspaniałego charakteru i tajemnicy. Książka fascynuje i nie daje spokoju myślom. Zdecydowanie sprawdzi się jako prezent.

 

Córka – Elena Ferrante

Macierzyństwo ma w literaturze zwykle stereotypowy obraz – prawdziwa sielanka. Ferrante łamie ten schemat. Przedstawia nowe spojrzenie na kwestię macierzyństwa, w którym czas rozstania z dziećmi okazuje się przełomem w życiu kobiety i chwilą do głębszego zastanowienia nad przeszłością. Jest to opowieść o rozliczeniu z własną historią, pełna refleksji i rozmyślań o dawnych błędach i wyborach.

 

Villette – Charlotte Bronte

Skrzywdzona przeszłością Lucy opuszcza Anglię. Jednak nowe otoczenie nie zapewnia jej wytchnienia. Zostaje zawikłana w miłosną historię. Lucy musi zmierzyć się ze swoimi uczuciami. Villette to propozycja dla osób rozmiłowanych w analizach wnętrza postaci i ich refleksjach. Przyjemna, niespieszna narracja zapewni dobrą rozrywkę na kilka wiosennych wieczorów.

 

Trzynasta opowieść – Diane Setterfield

Ruiny posiadłości przepełnione szaleństwem i miłością. Biografka Margaret usiłuje odkryć mroczny sekret, który skrywa stary dom. Intrygująca, wciągająca opowieść, Klimatyczny deszcz i biblioteka, tajemnica i… odrobina magii oczarują każdego miłośnika zagadkowych opowieści.

 

Wszystko dobrze – Maria Krzywda

To propozycja znacznie różniąca się od poprzednich. Seria krótkich opowiadań o codzienności pełnej przeciwieństw. Narracja jest dość nietypowa – realizm niejednokrotnie ustępuje niezwykłości. Nietypowy prezent dla osób, które poszukują nieco odmiennego spojrzenia na sprawy zwykłego życia. 

 

prezent na Wielkanoc, literatura piękna, Wielkanoc 2022

maj 2022
P W Ś C P S N
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Ostatnie wpisy